Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

Başkonsolosluğumuz Atina’da 3.3.1924 tarihinde “Konsolosluk” olarak faaliyete başlamış, 29.5.1925 tarihinden itibaren Başkonsolosluk olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

Şamil  Bey
Şamil BeyBaşkonsolos (MM)

3.3.1924-12.5.1925

Server Cemal Bey (Balısoy)
Server Cemal Bey (Balısoy)Başkonsolos (MM)

29.5.1925-29.7.1928

Münir Süreyya  Bey (Bergman)
Münir Süreyya Bey (Bergman)Başkonsolos (MM)

21.9.1929-15.8.1931

Muhiddin Raşid Bey (Paysal)
Muhiddin Raşid Bey (Paysal)Başkonsolos (MM)

15.8.1931-13.2.1934

Kamil Mümtaz Akay
Kamil Mümtaz AkayBaşkonsolos (MM)

22.3.1934-21.3.1934

Muhiddin Erdoğan
Muhiddin ErdoğanBaşkonsolos (MM)

25.7.1938-5.8.1939

Nurullah Korkud
Nurullah KorkudBaşkonsolos (MM)

17.8.1939-25.3.1940

İnayetullah Cemal Özkaya
İnayetullah Cemal ÖzkayaBaşkonsolos (MM)

25.3.1940-12.4.1945

Cemal Gönen
Cemal GönenBaşkonsolos (MM)

27.4.1945-4.7.1946

İsmail Hakkı Okday
İsmail Hakkı OkdayBaşkonsolos (MM)

4.7.1946-13.7.1947

Betin Safvet Ürfi
Betin Safvet ÜrfiBaşkonsolos (MM)

30.8.1947-28.8.1951

Receb Yazgan
Receb YazganBaşkonsolos (MM)

28.8.1951-12.12.1956

Cihad Rüşdü Veyselli
Cihad Rüşdü VeyselliBaşkonsolos (MM)

31.3.1957-16.4.1961

Necdet Özmen
Necdet ÖzmenBaşkonsolos (MM)

17.4.1961-30.11.1963

Melih Erçin
Melih ErçinBaşkonsolos (MM)

30.11.1963-12.8.1968

İlhan Akant
İlhan AkantBaşkonsolos (MM)

12.8.1968-30.9.1970

Zeki Gönen
Zeki GönenBaşkonsolos (MM)

30.9.1970-13.10.1974

Yalçın Tuğ
Yalçın TuğBaşkonsolos (MM)

13.10.1974-31.8.1978

Lemi Kemalyeri
Lemi KemalyeriBaşkonsolos (MM)

31.8.1978-10.7.1980

Halil Dağ
Halil DağBaşkonsolos (MM)

15.9.1980-17.9.1984

Niyazi Adalı
Niyazi AdalıBaşkonsolos (MM)

1.10.1984-15.8.1988

Gönül Dalyanoğlu
Gönül DalyanoğluBaşkonsolos (MM)

30.8.1988-14.8.1992

Bahattin  Gürsöz
Bahattin GürsözBaşkonsolos (MM)

1.10.1992-24.12.1996

Yaşar Togo
Yaşar TogoBaşkonsolos (MM)

1.1.1997-6.12.2000

Hayati Soysal
Hayati SoysalBaşkonsolos (MM)

18.12.2000-14.11.2002

Bülent Gökay
Bülent GökayBaşkonsolos (MM)

2.12.2002-4.11.2006

Beyza Üntuna
Beyza ÜntunaBaşkonsolos (MM)

15.11.2006-16.9.2011

Nurdan Altuntaş
Nurdan AltuntaşBaşkonsolos (MM)

30.9.2011-30.7.2013

İsmail Sefa Yüceer
İsmail Sefa YüceerBaşkonsolos (MM)

30.7.2013-14.11.2016

Pazartesi - Cuma

8:30 - 12:00

08:30 - 12:00
6.1.2017 6.1.2017 DİNİ TATİL
27.2.2017 27.1.2017 DİNİ TATİL
14.4.2017 17.4.2017 PASKALYA
1.5.2017 1.5.2017 RESMİ TATİL (İŞÇİ BAYRAMI)
5.6.2017 5.6.2017 DİNİ TATİL
15.8.2017 15.8.2017 DİNİ TATİL
1.9.2017 1.10.2017 KURBAN BAYRAMI 1. GÜNÜ
25.12.2017 26.12.2017 NOEL
1.1.2018 1.1.2018 Yılbaşı
19.2.2018 19.2.2018 Temiz Pazartesi (Dini Tatil)
6.4.2018 9.4.2018 Paskalya
1.5.2018 1.5.2018 İşçi Bayramı (Resmi Tatil)
28.5.2018 28.5.2018 Ortodoks Dini Bayramı
15.6.2018 15.6.2018 Ramazan Bayramı 1. Günü
15.8.2018 15.8.2018 Ortodoks Dini Bayramı
21.8.2018 Kurban Bayramı 1. Günü
29.10.2018 Cumhuriyet Bayramı
25.12.2018 26.12.2018 Noel